25 aastat tagasi toodi Eestisse epopõrandate paigaldamise uus tehnoloogia. Esimese ettevõttena alustas uudse ja unikaalse lahenduse pakkumist siinsele turule OÜ Epopõrand-R, kes on tänu pidevalt tehtud investeeringutele töötajatesse ja seadmetesse olnud juba aastaid selle valdkonna turuliider nii tuntuselt kui ka tööde mahult.
„Alustasime tegevust koos Soome ettevõttega Tasopinnoite Lainio Oy, kellel aitasime Rakvere Lihakombinaadis epopõrandaid paigaldada. Tehnoloogia oli uudne ja paeluv ning tekkis idee hakata seda Eestis laiemalt pakkuma. Otsustasime kohe alguses, et teenus peab olema professionaalne ning käisime materjalide tootjalt Teknos OY õppimas õigeid töövõtteid ning materjale,“ meenutab ettevõtte asutaja ja juht Raimo Randmäe. Mõni aasta tagasi sai  loodud müügi-turundusfirma OÜ EPOX, kes haldab OÜ Epopõrand-R tegevust Eestis, ning Soome ja Skandinaavia turgudele suunatud ettevõte EPOX RLT Oy.

Epokate on parim valik märgades ruumides nagu toiduainetööstus, suurköögid, autopesulad, pesuruumid, kuna see on vuukideta, monoliitne, toimib hüdroisolatsioonina, kestab temperatuuri kõikumisi, on suure mehaanilise koormustaluvusega ja lihtsalt puhastatav. Lisaks tootmisruumidele sobivad epokatted väga hästi üldkasutatavatesse ruumidesse, kus on suured koormused ja kõrgendatud nõudmised põranda väljanägemisele, dekoratiivsusele, puhtusele, steriilsusele ja mürasummutusele.

Eestis kiputakse sageli arvama, et epopõrandakatete paigaldajad valmistavad ka ise materjali, kuid nii see pole: materjalid tulevad siiski tehastest. Et saavutada parim tulemus ja anda pikaajaline garantii tehtud töödele, teeb Epopõrand-R koostööd juhtivate materjalitootjatega nagu Basf, Flowcrete, Caparol, Sika, Teknos, Nanten, Tikkurila ja HTC Sweden. Kokkuleppel materjalide tootjaga annab Epo­põrand-R oma paigaldatud põrandatele koguni kuni 10aastase garantii.

„Epopõranda paigaldus on käsitöö ja seetõttu jääb igasse põrandasse maha jälg tegijast. Materjalid on spetsiifilised ning hea tulemuse tagab vastavalt ruumi koormustele valitud õige põrandakate  ning  teadmiste ja kogemustega meistrimehe töö,“ märgib Randmäe, lisades, et põhilised eksimused tulevad valedest töövõtetest ja materjalide segamissuhetest, mis paraku aga mõjutavad nii põranda eluiga kui ka tulemust silmale. Õigesti paigaldatud epopõrand on vastupidav aastaid ning katte kulumise korral on selle uuendamine lihtne, peale kantakse uus kiht. Seejuures vana kihi eemaldamine ei ole vajalik ja selles seisneb  epokatete järgmine suur eelis liimitavate katete ees.

„25 aasta jooksul on meile tekkinud turul omajagu konkurentsi, kusjuures mitmed sama alaga tegelejad on oma kogemused ja oskused omandanud meie juures. Olles heas mõttes oma valdkonna patrioodid, on meil hea meel, kui oleme saanud omalt poolt panna õla alla teiste kvaliteetset teenust pakkuvate ettevõtete loomisele,“ lisab Randmäe.

Epopõrand-R on juba aastast 1992 meeleldi abiks kõikvõimalike põrandaprobleemide lahendamisel, pakkudes nii senistele kui ka uutele klientidele oma teadmisi, kogemusi ja oskusi. Täname oma töötajaid, kliente ja koostööpartnereid usalduse ning meeldiva koostöö eest!

Äripäev | 03. veebruar 2017

Küsi lisainfot