Epopõrand-R OÜ on 1992. aastal asutatud ettevõte, mis tegevuse algusest peale võttis suuna kitsale spetsialiseerumisele ehitusvaldkonnas – epopõrandakatete müük ja paigaldamine ning erinevate kasutusotstarbega hoonetes epopõrandate ehitamine ja renoveerimine. Epopõrand-R OÜ paigaldatud epo- ja polüuretaankattega põrandaid iseloomustab kõrge kvaliteet (tänu maailma juhtivate tootjate toodete kasutamisele) pikaealisus, tolmu-, niiskus- ja kulumiskindlus, monoliitsus ja dekoratiivsus. Mõnedes tööstusharudes on epopõrand ainus võimalik põrandalahendus, mis kestab. Aluspinna ettevalmistuse tehnoloogia, töövahendid ja kattematerjalid, mida ettevõte kasutab, on tipptasemel ning ühendades need töötajate professionaalsusega, on garanteeritud soovitud tulemus.

Oma tegevuse algusest orienteerusime kvaliteetsete epopõrandakatete paigaldamisele, mis oli uudne Eesti turul. Probleem oli 90-ndatel lahti saada nn vene epo taagast. Sõna epo seostus paljudele põlevkivilõhnalise ja katkise pruuni põrandaga paljudes asutustes. Nende põrandate õnnetus seisnes materjali kõikuvas-halvas kvaliteedis ja paigaldamise tehnoloogia õigete töövõtete eiramises. Tegevuse algaastatel tegime koostööd Soome firmaga Tasopinnoite Lainio OY, kellelt saime vajaliku oskusteabe ja praktilise töökogemuse. Koostöös aastatel 1992–1994 said valmis põrandad firmades AS Rakvere Lihakombinaat, AS Rakvere Piim, AS Paulig Baltic, AS Saku Õlletehas, Tallinna Sadama A-terminaal.

epoporand_tallinnasadam_1994
Tallinna Sadama A-terminaali epopõrand, ehitatud 1994

See aitas meie tegevuses saavutada kindla ja stabiilse kvaliteedi. Koostöö algas ka materjalide tootjafirmaga Teknos OY ja see on kestnud tänaseni. Hiljem on koostööpartnerite ring laienenud. 1997. aastal paigaldasime koostöös AS Tikkurila Coatings Tallinna Postikeskusesse ca 12000 m² epokatteid. Aastal 1999 algas koostöö Degussa Construction Chemicals Finland Oy-ga, mis kuulus maailma suurimasse keemiatoodetekontserni Degussa.Aastast 2006 kuulub Degussa kontserni BASF. 2005. aastal alustasime koostööd tootjafirma Nanten OY-ga KUMU  hoone põrandatöödel, kus erinevaid epokatteid paigaldati üle 3000 m².

Professionaalsele epopõrandate paigaldajale on tihe koostöö tootjaga väga tähtis, et tagada kliendile suur tootevalik, kindel kvaliteet ja garantii. Me paigaldame tooteid, mille on välja töötanud oma ala spetsialistid ja need on leidnud tunnustust kogu maailmas. Ettevõtte töötajad on saanud väljaõppe juhtivatelt tootjafirmadelt-koostööpartneritelt Teknos Oy, Master Builders Oy, Basf Oy, Tikkurila Oy, Nor-Maali Oy, Nanten Oy, Sika Oy, Master Chemikals Oy, Flowcrete OÜ jt. Koos ettevõttega arenenud töötajad on võimelised pakkuma terviklahendusi põranda projekteerimisest alates, koos paigaldamise ja hilisema kasutusaegse hooldusega.

2012 loodud Epox OÜ  kordineerib Epopõrand-R OÜ töid nii Eestis kui väljaspool Eesti Vabariigi piire.

2013 – 2015 osales Epox OÜ aktsionärina koos Pinnoitus Paukkonen Oy-ga firma Suomen Pinta Oy käivitamisel.

Kuna alltöövõtu tegemine Soome partneritele on meile olnud tõusvas trendis, siis 2016 asutasime Soomes firma EPOX RLT Oy, mille kaudu saame lisaks alltöövõtule iseseisvalt töid ja teenuseid pakkuda Soome ja Skandinaavia turul.

Tutvu tootevalikuga