Prindi
FirmastTootedTehtud töödHinnapäringGaleriiMaterjali müükGarantii
Teknose epopõranda süsteemid
Epovärvid,lakid
Isetasanduvad massid
Hõõrdemassid
Akrüülmass
Eriotstarbelised massid
Dekoratiivkatted
Lihvitud betoonpõrandad
Värvikaardid
Tootekirjeldused
Tooted ja materjalid

Saa aru probleemist, mis on selle põhjustanud:
 

 • juba enne, kui see hakkab takistama tööd, tootmist
 • kui tekivad hügieeniprobleemid
 • kui töötajatel ilmnevad tööprotsessi sooritamisega probleemid
   

Tee selgeks oma nõudmised põrandale:

 • millisele koormusele peab vastama
 • kui pikaajalist investeeringut soovite
 • visuaalne väljanägemine

Töödeldud pinnaga betoonpõrandal paraneb:

 • betooni pinnatugevus
 • vastupidavus kulumisele ja keemilistele ainetele
 • rataste- ja punktraskuse kestvus
 • tihedus, mis kindlustab läbilaskmatu pinna
 • tihedus, mis takistab mustuse ja rasva imendumist
 • värvitoon, valguspeegeldus
 • puhastamise tingimused, põrand on tolmuvaba
 • karedus ja libisemisomadused
 • elektrijuhtimise omadused

Epovaikude kõrvalharud on elastsed polüuretaanid, kiirkivistuvad akrüülid, antistaatilised massid, kemikaalidele vastupidavad spetsiaalmassid, dekoratiivpõrandakatted. Teades eri materjalide tehnilisi tingimusi ja nõudeid on küllaltki lihtne leida antud ruumile ja põrandale õige lahendus.

Materjalide tutvustus ja kasutusvõimalused


Epoksiidvärvide, -lakkide, isevalguvate masside ja hõõrdemasside valmistamisel kasutatakse erinevaid epovaike.


Epovärvid ja -lakid  on kõige õhemad katted.Sobivateks kasutuskohtadeks on laod,tööstushallid,garaažid,keldrid.Tulemuseks hea tolmuvaba pind aastateks.Parema tulemuse saab siledal,tugeval betoonil.Eelis teiste tolmuvaba katedega on see ,et epovärvil on hea imendumisvõime betoonpinda.Värvitud pinnad on vastupidavad,nad ei ima vett ega õli ja on hästi puhastatavad.Lihtne ja odav uuendada või vajadusel katta paksema massiga.

Isetasanduvaid epokatteid kasutatakse kohtades,kus nõutakse tasast ja ühtlast pinda ning väga head mehhaanilise koormuse taluvust.Kasutatakse tööstuspõrandate,laopindade katmiseks.Samuti on väga sobilik kasutada kohtades kus hügieeninõuded suured-kauplused,koolid,haiglad jms.


Hõõrdemassid sobivad eriti hästi suure temperatuurikoormusega põrandatele, nagu toiduainetetööstus, kus põrandaid tuleb puhastada kuuma vee ja auruga. Kuna hõõrdemassi liiva sisaldus on suur, soojuspaisumine aga väiksem on ta omadustelt lähedane betoonile. Hõõrdemassid taluvad hästi lööke ja muud tugevat mehhaanilist koormust.Neid on hea karestada ja sobivad seetõttu hästi kohtadesse,kus põrandatel on palju vett,õli ja rasva.Hõõrdemassidega saab väga hea tulmuse vanade põrandate renoveerimisel.Kasutusiga väga pikk.


Polüuretaanlakid ja -massid on elastsed, hea kulumis- ning löögikind-lusega. Algselt oli polüuretaan mõeldud pehmetele ehk mängivatele pindadele nagu asfalt, puit, spordiväljakute kummikate jne. Tänapäeval paigaldatakse polüuretaani ka betoonpindadele, kuid ei soovitata kasutada suure mehaanilise ja keemilise koormusega pindadel, sest tehniliste näitajate poolest on ta pea kaks korda nõrgem kui epo või akrüül.

Akrüülkatete keemiline ja mehaaniline vastupidavus on hea. Akrüül kivistub väga kiiresti ka madalatel temperatuuridel. Mõni tund pärast põranda valamist võib sellele juba peale astuda. Algselt kasutati akrüüli sellistes kohtades, kus oluline oli töö teostamise lühike ajalimiit või madal temperatuur, näiteks külmkamber. Tänapäeval kasutatakse akrüüli laialdaselt ka normaalsetes tingimustes. Akrüülmassi miinus on kiire kivistumine, mistõttu ei saavutata nii head naket betooniga kui epo või polüure-taani korral. Akrüülvaigu reageerimisel peroksiidiga moodustub vahataoline aine termoplast, mis põranda valmimisel tõuseb selle pealispinda. Hiljem põranda uuen-damisel on sellist pinda väga raske karestada. Miinuseks on ka materjali tuleohtlikkus ja paigaldamisel eralduv ülitugev lõhn, mistõttu kasutada tuleb respiraatoreid. Seega ei tohi tööpäev tavalise maskiga ületada 4 tunni piiri. Niisiis tekib küsitavus akrüüli kasutamise edust eeskätt just suuremate pindade puhul.

Antistaatilised massid on spetsiaalmaterjalid, mis sisaldavad elektrit juhtivaid täiteaineid. Kuna epo-, akrüül- ja polüuretaanmassid on elektrit isoleerivad, siis tea-tud pindadel võib probleeme tekitada hea isolatsioon. Põrandal liikumine tekitab paratamatult staatilisi elektrilaenguid, mis ei ole aga lubatud plahvatusohtlikus keskkonnas, elektroonikatööstuses, operatsioonisaalides ja teistes eriruumides. Antistaatilised põrandamassid kindlustavad ruumi pinnakatte maandamise.

Kemikaale kestvad spetsiaalmassid ületavad tavalisi põrandamasse nii keemilise kui ka mehaanilise koormuse taluvuse      suhtes mitmekordselt.Kasutatakse kohtades,kus on pidev kuuma vee ja tugevate kemikaalide koormus. Kahjuks on spetsiaalmasside laiemat levikut pidurdanud liiga kõrge hind.Samas on see investeering aastkümneteks. Miinuseks on ka kemikaale kestvate spetsiaalmasside paigaldamine, mis on füüsiliselt raske ja nõuab suurt ajakulu.

Dekoratiivpõrandakatted
Terakivi hõõrdemasside puhul kasutatakse erineva suurusega kivi-, kalju- või liivaterasid (kihi paksus 3-10 mm), mida omavahel seob epoksiidvaik, moodustades nii tugeva põrandapinna. Materjali kasutatakse peamiselt pindadel, mis eeldavad isikupära ja esinduslikkust. Seepärast on dekoratiivpõrandakatted leidnud enamkasutamist autosalongides, müügi- ja näitusesaalides, aulates, kauplustes ja restoranides. Terakivi massid jätavad tegijale avara mänguruumi, võimaldades väga erinevaid mustreid.Varem oli selle kattematerjali miinuseks  poorsus ja halb puhastatavus,nüüd on aga võimalus täita kividevahelised poorid läbipaistva massiga ja muuta sellega terakivipõrandad hästi puhastatavateks.
 Mosaiik-värvihelbepõrandad
Isetasanduvaid epomasse ja   -värve võib valmistada ka mosaiikmustritena, puistates värskesse massi või värvi pinnale värvilisi PVC helbeid. Hiljem kõvenenud pind viimistletakse lakkiga.

Tagasi : Üles